SIKÇA SORULAN SORULAR.

Bazı sorularınıza burada cevaplar bulabilirsiniz, daha kapsamlı destek için

http://support.anzilia.com adresini ziyaret ediniz.

İlk kurulumda Anzilia Firewall erişiminiz için ip adresiniz: http://192.168.100.1:8400 adresidir

Cihaza erişim için varsayılan kullanıcı adı: admin Şifre: admin‘dir. Lütfen kurulum sonrası değiştiriniz.

Cihazınıza fiziksel portlar kullanılarak;  Desktop ürünler için 3 Adet Rockmount ürünler için 5 adet internet bağlayabilirsiniz. Ayrıca Sanal interface yardımı ile 20 adete kadar internet bağlayabilirsiniz

Evet, Birden fazla internetiniz var ise istediğiniz kullanıcıları istediğiniz hattan çıkarabilir yada yönetimi firewalla bırakabilirsiniz, Firewall hat kullanımının kullanıcı/kullanım yoğunluğuna göre daha az yoğun hatta kullanıcıları atar.

Cihazınız bridge moda aldıysanız yada kurumsal internet kullanıyorsanız (metro ethernet) Network -> Port Yönlendirme menüsünden yapabilirsiniz

Yasal mevzuata uygun olarak logların tutulmasıdır. Ayrıntılı bilgi için 5651 yasal loglama dökümanlarına bakmalısınız.

xDSL/Fiber kullanıyorsanız ve cihazı bridge moda almadıysanız ilk önce modem üzerinden yönlendirme yapmanız gerekmekte ve daha sonra firewallda Network-> Port Yönlendirme işleminden ilgili cihaza yönlendirme yapmalısınız. Burada dikkat edilmesi gereken modem yönlendirmesi yaparken ip adresi olarak yönlendireceğiniz cihaza değil, firewall’un modem tarafındaki ip adresine yönlendirme yapmanız. Bu ip adresi Network-> LAN/WAN/DMZ -> DEFAULT WAN yazan ethernetin ip adresidir.

Port kontrolünü yaptığınız site yurtdışı ip adreslerini kullanan bir site olabilir, varsayılan olarak Anzilia ürününüzün port yönlendirmelerine sadece Türkiye‘den erişebilirsiniz.

“Ayarlar->Genel Ayarlar->Port Erişimine sadece seçtiğim ülkelerden erişim olsun” seçeneğini kaldırabilirsiniz yada ilgili menüden istediğiniz ülkeyi seçebilirsiniz.

%100 YERLİ FIREWALL

GÜÇLÜ AĞ GÜVELİK DUVARI

SİBER GÜVENLİK